בסוף השבוע הסתיים סמינר המדריכים הצעירים של הנוער העובד והלומד. 
80 חניכים וחניכות בשכבת ט' מעמק הירדן השתתפו בסמינר והוכשרו להיות מדריכים צעירים! בשנה הבאה הם ידריכו בהתנדבות את שכבות ד'-ח' במסגרת פעילות התנועה ביישובים. 

 

ליאור אלמוג מכנרת כתב והקריא את דבר חניכי הסמינר בפני קהל של 1,400 איש וגרם לכולנו גאווה גדולה!, הנה קטע מתוך "דבר החניכים", סמינר מד"צים 2017

כתב והקריא: ליאור אלמוג מכנרת

"לפני 10 ימים בדיוק הגענו למחנה מכל קצוות הארץ. אוטובוסים בכל מקום, רעש ובלאגן. היינו חבורת אנשים חדשה ולא מוכרת וגם ברגע ההוא, שבו ראינו לראשונה את המדריכים שלנו, לא יכולנו לתאר לעצמנו שככה תיראה החוויה הזאת.

"אני קיבלתי משפחה, משפחה שנייה, כזו שבוחרים, כזו שאי אפשר לוותר עליה, משפחה שלא רוצה להיפרד. ובתוך כל המציאות שבה אנו חיים היום, הבנו שקבוצה זה כוח ושיחד אנחנו יכולים לשנות דברים ולהשפיע כי יש לנו את הזכות לחנך.

"למדנו מכל רגע ורגע איך להיות מדריכים בתנועה ולא סתם מדריכים, למדנו איך להיות המדריכים הכי טובים. עכשיו זה עלינו.

"בעוד פחות מחודשיים תיפתח שנת הפעילות והדבר שהיה נראה תמיד כל-כך רחוק יתגשם – נהיה אנחנו המדריכים והמדריכות. בקרוב תלך מאחורי כל אחד מאיתנו קבוצת ילדים חמודה שנאהב בלי סוף. ואנחנו? אנחנו נהיה המדריכים שלהם.

"זה הזמן שלנו, זה המקום שלנו לשנות. כי כולנו, לא משנה מאיפה באנו, כולנו מהיום מדריכות ומדריכים בתנועה ולכולנו יש את הזכות והחובה לחנך!"

 

בהצלחה למד"צים החדשים ושיהיה המשך קיץ מלא בפעילות ושנת הדרכה מוצלחת!

מדציםמדצים 2מדצים 3מדצים 4