אליה לויטן

אליה לויטן 
כל מה שטוב באנושות –  מוגש לכם/ן על ידי נשים חזקות להפליא

האמת? אני לא המעריצה הכי גדולה של הז'אנר ולא גדלתי עם חוברת קומיקס ביד. אבל עם כל הבאזז שנוצר סביב סרט גיבורי-על חדש, בכיכובה של אישה, ועוד ישראלית – לא ממש יכולתי להרשות לעצמי לפספס.

 

בסך הכל, יש בסרט כל מה שאפשר לצפות מסרט הוליוודי: אפקטים מדהימים, לוקיישנים מעוררי התפעלות, סצנות אקשן מרהיבות וסאונד מצמרר. אבל בעיקר מתח, מהול בקומדיה לא רעה בכלל וכן, יש גם קצת רומנטיקה, כי אי אפשר בלי.
אבל חייבים להודות, שיש בסרט הזה יותר ממה שתראו בכל סרט הוליוודי ממוצע. יש בו מסר, חזק מאוד, שמעבירות נשים חזקות מאוד. הסרט הזה מביא למסך הגדול עוצמה נשית בלתי מעורערת. והוא אומר בקול ברור מאוד: We can do it . וב"אנחנו", הכוונה לנשים.

אם יש לכם ילד – קחו אותו לסרט. שיראה ככה על המסך הגדול, שעוצמה נשית זו עובדה, זה לא מיתוס. אם יש לכן ילדה – קחו אותה, שתקבל השראה. שתבין ששום דבר לא יכול לעצור בעדה. לא יודעת אם הייתי ממליצה לכל ילדה ללכת לעזור לבריטים להביס את הגרמנים בחזית – אבל הסרט הזה, וגל גדות בהגשה העוצמתית שלה, מעבירים את המסר לכל בת באשר היא,  שכן, היא בהחלט יכולה לעשות כל מה שהיא חולמת לעשות. ושבתכל'ס, זה עניין של כוח רצון ואמונה עצמית. אם כי הייתי ממליצה לחכות עד גיל 12 בערך, כי חלק מהסצנות עלולות להיות מעט חריפות לגילאים צעירים. אבל יותר מהכל, לשמוע את הקול הישראלי של גל גדות פותח את הסרט ולעקוב אחר ההופעה המרשימה שלה בתחושה ה-הו כה ישראלית שהיא שייכת לנו, בכלל ממלאה כל צופה ישראלי/ת בגאווה.

נהניתי מאוד. בא לי ללכת עוד פעם.

הסרט וונדר וומן