מתי?

ביום שישי, ה-03 בדצמבר 2021

בשעה: 11:00

הוסף ללוח שנה 2021-12-03 11:00:00 2021-12-03 12:00:00 Asia/Jerusalem סיור בתערוכות עם האוצר מיכאל יעקובסון - מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן למידע מלא: https://www.j-v.org.il:443/events/231/ מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן, קיבוץ אשדות יעקב מאוחד

איפה?

מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן, קיבוץ אשדות יעקב מאוחד


סיור עם האוצר בשתי תערוכות מיוחדות המוצגות במוזיאון: 

מקום, אדריכל, אמן: שילוב אמנות באדריכלות ישראל

התערוכה מקום, אדריכל, אמן: שילוב אמנות באדריכלות ישראל מציגה חתך רחב של התופעה בתצלומים עכשוויים של הצלם ליאור אביטן: כעשרים ייצוגים של שילוב אמנות באדריכלות ברחבי הארץ, מערד שבנגב ועד קיבוץ געתון שבגליל, בבניינים שנוצרו למגוון שימושים. מעבר להפניית תשומת לב למצבן של העבודות, המייצגות תקופה של חברה בצמיחה, תיעודן העכשווי מעלה שאלות לגבי מעמד האמנות במרחב הציבורי ונחיצותה לחיי היומיום. את התערוכה מלווה ספר-קטלוג.

משה סעידי: קיר אמן

התערוכה משה סעידי: קיר אמן באה לחשוף לראשונה ולרכז במקום אחד קרוב ל-40 דגמי קירות אמנות שיצר במהלך השנים. המטרה היא כפולה: האחת – לשוב ולהתבונן בערכים שאותם ביקש להנחיל לציבור, אלה שמייצגים אומה בצמיחתה; ומטרה שנייה היא – להפנות את הזרקור אל יצירתו של משה סעידי, ששולבה באדריכלות הציבורית בישראל, בעיקר בשנות ה-60 וה-70, והעשירה את המרחב שבו אנו חיים. זוהי תערוכתו המוזיאלית הראשונה של משה סעידי, והיא כוללת קטלוג חדש על יצירתו, שהופק לרגל התערוכה.