חגיגת ט"ו בשבט יוצאת דופן מצפה השנה לתושבי עמק הירדן והאזור כולו.

בבית גבריאל יתקיים השנה פסטיבל בינלאומי אשר יוקדש לסרטי טבע ומסעות: 'פסטיבל כנרת' יפתח ב-6 בפברואר בטקס חגיגי ובהקרנת בכורה של סרטו החד של של משה אלפרט, 'כנרת - ים של חיים'.

במרכזו של הפסטיבל, שמבקש לעודד יצירה קולנועית מקומית, תעמוד תחרות סרטי מסעות וטבע הנושאת את שמו של מוטי קירשנבאום ז"ל. קול קורא לתחרות כבר הופץ והוא פונה אל יוצרים מקצועיים וחובבים כאחד, אשר מוזמנים לשלוח סרטי טבע ו/או מסעות שלהם באורך של עד 15 דקות. המועד האחרון להגשת סרטים לתחרות הוא ה-20 בינואר 2020.

לפרטים על התחרות ושלל האירועים - היכנסו אל אתר הפסטיבל.

במוצאי שבת ה-8 בפברואר, בשעה 19:00, ייערך טקס חלוקת הפרסים לסרטים הזוכים בתחרות על שמו של מוטי קירשנבאום ז"ל. מיד לאחר חלוקת הפרסים - יתקיים על בימת בית גבריאל מופע קומי בכיכובם של דביר בנדק, רונן הרשקוביץ, חן גוסלר ואיציק לילך. המופע נקרא 'קומיקזה'.

הפרס לזוכה במקום הראשון בתחרות הוא כרטיס טיסה לדרום אפריקה, מתנת 'אמסלם טורס תיירות ונופש'. התחרות מתקיימת - בברכת משפחת קירשנבאום.

אירוע משמעותי נוסף שיתקיים בפסטיבל: רטרוספקטיבה לבמאי המוערך דני מנקין (שמגיע לבית גבריאל במיוחד מלוס אנג'לס). במסגרת הפסטיבל יוקרנו סרטיו של מנקין '18 קילו של אהבה', 'הדולפין', 'תמונת חייו', 'אולסי גירסת הבמאי', 'האם זה אתה', 'ז'ה טם אי לאב יו טרמינל' ועוד.

סדנאות אמן ומפגשים מרתקים יתקיימו ביחד עם הבמאי הגיאורגי האורח ניקה טסיקלאורי, עם השחקן דביר בנדק, המוסיקאי אבי בללי ועם המחלץ הלאומי חיליק מגנוס.

במהלך ימי הפסטיבל יתקיימו טיולים ייעודיים של רשות הכנרת ואירועים לכל המשפחה של החברה להגנת הטבע. אחד מרגעי השיא יהיה טקס נטיעות סמוך לבית גבריאל.

אירוע נוסף שיתקיים בימי הפסטיבל תהיה תחרות צילום סלולארי תנושאת פרסים, בשיתוף עם היישומון (אפליקציה) Wishtrip

מנחה הפסטיבל יהיה השחקן דביר בנדק.

מפיקי הפסטיבל יגאל לרנר וגדי נמט מסבירים, כי הכוונה היא להפוך את הפסטיבל לאירוע בינלאומי מסורתי, אשר ימשוך אליו מכל העולם את הטובים שבאנשי המקצוע העוסקים בתחום צילום טבע ומסעות.
יגאל לרנר: "משימתנו היא להפוך את הפסטיבל למוקד משיכה תרבותי לא רק לתושבי האזור אלא לחובבי הקולנוע, הטבע והמסע בארץ ובעולם וכמו לוגו הפסטיבל - הפרפר, אנו מבקשים להביא יופי, צבע, שמחה ואהבה לסביבה". 
גדי נמט: "בחיבור שבין תרבות ותיירות, אנו מאמינים שהפסטיבל, מעבר להיותו מעורר ומבדר, יצור גם רעיונות חדשים, ישבור גבולות, יקרב ויחזק את החיבור של הצופים והקהילה אל הטבעזה לא 'רק לראות סרטים', זו החוויה הכוללת".

עמק הירדן כולו יקח חלק בחגיגה: בעלי העסקים באזור כולו נרתמו ויקחו חלק במבצע "רבע לטבע".  אורחי הפסטיבל – שרכשו כרטיסים, יזכו בתקופת הפסטיבל להנחה של 25% בבתי הארחה, במסעדות ובעסקים שונים באיזור, כמו גם באתרי רשות הטבע והגנים סובבי כנרת והצפון: חמת גדר, חמת טבריה, כורזים, כורסי, כוכב הירדן ושמורת החולה.

לאתר הפסטיבל