הורים יקרים,

בשנת הלימודים הקרובה יחל לפעול בעמק הירדן פרויקט ייחודי המתבצע זו הפעם הראשונה במרחב הכפרי בישראל, במסגרתו תוכלו, אתם ההורים, לבחור את בית הספר שבו ילמדו ילדיכם. אגף החינוך ובתי הספר היסודיים מחוייבים למהלך ויעשו כל שניתן כדי לסייע לכם לבחור את המסגרת המתאימה ביותר עבור היקר לכם מכל.

אגף החינוך של המועצה האזורית עמק הירדן מאפשר לכם השנה, לראשונה, לרשום את בנכם/בתכם לבית ספר שמחוץ לאזור הרישום שלכם. חשוב להדגיש כי הבחירה היא מבוקרת והחלטות על השיבוץ יתקבלו בכפוף לקריטריונים שיפורטו במסמך זה.

הבחירה תתבצע באתר האינטרנט של המועצה בהליך דיגיטאלי (מקוון) שבסיומו ייקבע השיבוץ. ניתן לדרג על פי בחירתכם עד שלושה בתי ספר. אם תבחרו כעדיפות הראשונה את בית ספר 'העוגן' (זה שנקבע על ידי המועצה כמיועד לקלוט את כל ילדי הישוב שלכם) - מחלקת החינוך מחוייבת לשבץ את ילדכם לבית ספר זה. אם לא תבחרו בו - תאפשר לכם מערכת הרישום המקוונת באתר האינטרנט לציין שני בתי ספר שאתם מעוניינים שילדיכם ילמדו בהם (על פי סדר העדיפות).  

המועצה בחרה לפתוח, לראשונה בעמק הירדן, את אזורי הרישום מתוך רצון להיענות לכמה שיותר בקשות (ואם זה יתאפשר – היא תיענה לכולן). אבל, עם זאת, היכולת להיענות להעדפות שלכם תלויה במספר גורמים:

  • מספר הלומדים בכל כתה כפי שנקבע בהוראות משרד החינוך (כתה תקנית).
  • מספר הכיתות התקניות הנדרשות בכל מוסד, על פי הוראות משרד החינוך.

חשוב לדעת: המועצה קבעה את ה-16 בפברואר כמועד אחרון לרישום. מי שלא יירשמו עד למועד זה – ישובצו על בסיס מקום פנוי ושיקולים מערכתיים בלבד. לאחר קביעת השיבוץ, ניתן יהיה להגיש בקשה להעברה.

על מנת לסייע להורים המתלבטים בין האפשרויות השונות - אגף החינוך של המועצה יקיים ימים פתוחים בבתי הספר השונים ויעמיד מערך סיוע לטובת ההורים בהליך הרישום.

הורים המבקשים סיוע בביצוע הרישום, בתקופת הרישום בלבד, מוזמנים להגיע לאגף החינוך במועצה בשעות קבלת קהל: 

ימים א' עד ה' בין השעות 08:30-12:30.

אנא הצטיידו במסמכים הנדרשים בהסבר המפורט בחוברת שהופצה לקראת פתיחת הרישום.

לעיון בחוברת ההסבר הדיגיטאלית הקליקו כאן.

לכניסה למערכת המאפשרת הרשמה הקליקו כאן.