במהלך ימי הסגר חלה ירידה משמעותית בהיקף התחלואה בעמק הירדן. אנו קרובים מאד למצב שבו כל ישובי המועצה יוכרזו ירוקים על פי מתווה הרמזור של פרופ' גמזו. חובתנו היא לשמור על מצב זה ולהמשיך להוריד את מספר החולים המאומתים בעמק.

הממשלה הדגישה בהחלטתה, כי אם תחול עלייה בתחלואה - יוחלט להחזיר את המצב לאחור ולהחמיר את ההגבלות. 

אנו מבקשים בכל לשון: הקפידו לעטות מסכה בכל מקום שאינו ביתכם, שימרו על מרחק ביטחון של לפחות 2 מ' ושימרו על ההיגיינה והבריאות שלכם ושל כל יקיריכם. רק כך נוכל לשוב בהדרגה לשיגרה כמעט מלאה. 

 

אלה עיקרי ההנחיות החדשות שייכנסו לתוקפן ביום ראשון ה-18 באוקטובר 2020:

▪️ אין מגבלת יציאה מהבית - אין מגבלה על יציאה מהבית ומתחומי היישוב וניתן לבקר קרובי משפחה. באזור מוגבל, ככל שיוכרז כזה, קיימות מגבלות תנועה ביציאה מהבית ובכניסה ויציאה מהאזור. 
▪️ פעילות מקומות עבודה ללא קבלת קהל - מקומות העבודה רשאים לפעול, בכפוף לעמידה בכללי התו הסגול וללא קבלת קהל. ניתן לבצע משלוחים.
▪️ מסגרות חינוכיות - המסגרות החינוכיות לגיל הרך (מלידה עד 6) נפתחות מחדש בכלל הארץ, בנוסף למסגרות חינוך מיוחד, מסגרות נוער בסיכון וחריגים נוספים שהיו פתוחים עד כה. 
▪️ חופים ופארקים - חופי ים, גנים לאומיים ושמורות טבע פתוחים לציבור.
▪️ היכן מותרת קבלת קהל? - מותרת רק במקומות למכירת מוצרי מזון, בית מרקחת, מכון אופטיקה, חנות שעיקר עיסוקה מכירת מוצרי הגיינה ומעבדות לתיקון מוצרי תקשורת וחריגים נוספים. 
▪️ איסוף עצמי במסעדות ובתי קפה - ניתן לספק שירות איסוף עצמי (טייק אווי) ומשלוחים. 
▪️ הנחיות התקהלות - עד 10 אנשים במבנה ועד 20 אנשים בשטח פתוח. 
▪️ תפילות - במרחב הפתוח בלבד ובכפוף למגבלת ההתקהלות של 20 אנשים. תפילה בכותל ובמקומות קדושים תתאפשר במתווה מיוחד.  
▪️ טיסות לחו"ל - ניתן לטוס לחו"ל ללא הגבלה. החוזרים, ששהו במדינה אדומה ב- 14 ימים האחרונים, יידרשו לשהות 14 יום בבידוד מרגע נחיתתם. 
▪️ תחבורה ציבורית - התחבורה הציבורית תפעל במתכונת מלאה.
 

להנחיות תו סגול במקומות עבודה, משרדים, מפעלים ועסקים שונים - הקליקו כאן