הורים ותלמידים יקרים שלום רב.

בדרך כלל נוהגים ילדי ישראל לשיר רק פעם אחת בשנה, בתחילת ספטמבר - "שלום שלום שלום כתה א' , שלום לגננת לגן". אבל ימי הקורונה אינם דומים לשום דבר שהיכרנו בעבר ומי יודע אילו עוד שיעורים ומסקנות מצפים לנו במסע הזה...

ביום ראשון הקרוב, 1.11.2020, נלווה, שוב, את ילדי כיתות א'-ד' אל יומם הראשון בבית הספר אחרי שישבו בבית תקופה ארוכה. כולנו תקווה שהפעם הנחיות משרדי הבריאות והחינוך יאפשרו לנו ללמוד ברצף עד סוף שנת הלימודים תשפ"א.

אנו במועצה ובאגף החינוך השקענו שעות לא מעטות – בדיונים ובחשיבה משותפת – איך לקלוט את התלמידות והתלמידים בצורה הטובה והנכונה ביותר עבורם. לא מיותר להזכיר כאן, איזה מאמץ נדרש ממנהלות ומנהלי בתי הספר, במטרה לאפשר לילדי עמק הירדן ללמוד במשך חמישה ימים, בשעה שמתווה משרד החינוך מתייחס אל שבוע לימודים של 4 ימים בלבד.

את מערכת הלימודים המלאה של בנכם/בתכם תקבלו מצוות בית הספר. הלימודים יתקיימו בקבוצות של עד 20 תלמידים בכיתה, כאשר כלל התלמידים נדרשים לחבוש מסיכה במשך כל יום הלימודים. 

בתי הספר יעדכנו אתכם בכל הקשור להסדרי ההסעות. נדגיש כי חלה חובה לעטות מסיכה בכל הגילאים ובכל משך הנסיעה. תלמידה שלא יעטו מסיכה - לא יורשו לעלות לאוטובוס.

אנו פונים אליכם ההורים ומבקשים: הקדישו כמה דקות של שיחה עם ילדכם כדי להבהיר מהן ההנחיות שעשויות לשמור על בריאותו/ה ועל בריאותכם שלכם. אנו ממליצים להציב במקום מרכזי בבית בקבוק אלכוג'ל כדי שכל בני המשפחה יתרגלו לחטא כעניין שבשיגרה את הידיים; הסבירו לילדים שהמסכה איננה חתיכת בד מעצבנת, אלא אמצעי הגנה יעיל שימנע מהם להידבק בנגיף הקורונה ולסכן את בריאותם וחייהם של בני משפחה אחרים.

הורי כיתות ה'-י"ב היקרים,

ביחד עם צוותי החינוך בישובים והנהלות בתי הספר, אנו כבר מספקים פתרונות ראשוניים על מנת לצמצם את מספר השעות שילדיכם מבלים מול מחשב בלמידה מרחוק. מעבר לכך, אנו בעיצומו של תהליך חשיבה כדי לספק מענה כולל יותר גם לשכבות ה'-י"ב. נעשה כל מאמץ שנדרש, כדי לספק פעילות מגוונת – ולא רק שעות למידה מרחוק - עבור תלמידי כיתות אלו. על הפרק עומדים רעיונות ללמידה ו/או לפעילות במרחבים פתוחים בתוך הישובים ואנו בוחנים את הרעיונות השונים מול משרדי הבריאות והחינוך.

הורים ותושבים יקרים,

אלה אינם ימים רגילים עבור אף אחד מאיתנו. השירות הפסיכולוגי החינוכי ממשיך ללוות את התלמידות והתלמידים לכל אורך התקופה. אנו במועצה ובאגף החינוך עומדים לרשותכם ונתגייס כדי לענות על בקשות ולספק את הצרכים החיוניים להתפתחות הטובה של ילדכם.

לסיום, נבקש לאחל לילדות והילדים חזרה מהנה ובטוחה למסגרות הלימודים. תודה רבה מקרב לב לכל הצוותים החינוכיים בעמק הירדן על המאמץ להחזיר את מערכת החינוך לפעילות בצורה בטוחה ועל המחוייבות הבלתי מתפשרת לרווחת הילדים ולהתפתחותם.

בברכה,

ראש המועצה, עידן גרינבאום

מנהל אגף החינוך, יאיר ילובסקי

 למידע אודות פעילויות עבור ילדים ובני נוער בישובי המועצה - לחצו כאן