בשעה טובה: יש שותף חדש לניהול התיכון האזורי בית ירח.

בסיומו של תהליך בחירה מסודר ושקוף, נבחרה רשת בתי ספר דרכא, כשותפה בניהול התיכון לצד המועצה האזורית והנהלת התיכון.

בראש הוועדה שבחרה את הרשת, עמד מנהל אגף החינוך יאיר ילובסקי. חברי הוועדה היו: מנכ"לית המועצה מיה ונטורה, מנהלת אגף החינוך בעבר, עופרה פייקוב, יו"ר הנהגת הורי בית ירח, שושי הדר ונציג מליאת המועצה, יניב אוסם. דיוני הוועדה התקיימו בליווי של יועץ משפטי, עו"ד רועי פטריק.

במסגרת השותפות תביא איתה רשת דרכא יוזמות פדגוגיות ויכולות ניהוליות שאותן צברה במהלך השנים. הרשת התחייבה, במסגרת ההתמודדות במכרז, להשקיע סכומי כסף משמעותיים שנועדו לפתח את תיכון בית ירח, להעצים את צוותי ההוראה ולשמור על צביונו הייחודי של המוסד.

ד"ר גיל פרג, מנכ"ל רשת בתי ספר דרכא, אמר לאחר קבלת ההחלטה: "אנחנו שמחים ונרגשים לצרף לשורות הרשת בית ספר איכותי ובעל מוניטין כמו בית ירח. נפעל לצד המועצה והנהלת בית הספר על מנת להוביל את בית ירח להתמודדות מיטבית עם האתגרים החינוכיים של המאה ה21".

ראש המועצה עידן גרינבאום אמר: "צירפנו היום לשורותינו שותף רב מוניטין ויכולות. אין לי ספק, כי ביחד נדע לשמור מחד על אופיו המיוחד של בית ירח ומאידך, לאתגר את הצוות וההנהלה להגיע לשיאים ולהישגים חדשים. אני מודה למנהל אגף החינוך יאיר ילובסקי, למנהל התיכון שרון שדה, לצוות בית הספר ולהנהלה, למורים ולהורי התלמידים והתלמידות, לחברי מליאת המועצה ולציבור כולו".

מנהל אגף החינוך יאיר ילובסקי אמר לאחר קבלת ההחלטה: "היה לי ברור שיש לגשת לתהליך בחרדת קודש. בית ירח הוא בית ספר מוביל ורב הישגים ואני שמח שבסופו של תהליך, שכלל שיתוף של כל הגורמים, בחרנו בשותפות שתדע, ביחד עם המועצה ובית ירח, להוביל את בית הספר לתקופה חדשה ומשמעותית".

שרון שדה מנהל התיכון, בירך על ההחלטה ואמר: "אני מאמין כי השותפות החדשה עם רשת דרכא תביא לצמיחת בית ירח וקידומו לטובת התלמידים, צוות בית הספר והחינוך בעמק הירדן".