ביום ראשון הקרוב (18.7) עתיד להיפתח לראשונה, בסיוע גורמים רבים ומגוונים במועצה - פרוייקט "מתחברים לנוער בחופים". הפרוייקט יפעל במשך חודש ימים במורד הירדן ומטרתו לאתר ולמנוע מצבי סיכון מבני נוער המבלים באזור במהלך הקיץ.

בשנים האחרונות הפך מורד הירדן לסוג של שטח הפקר בתוך תחומי מדינת ישראל. המקום המיוחד והיפה הזה מושך אליו בני נוער רבים ואוכלוסיה צעירה, אשר מבקשים חופשה זולה וזמינה, הרחק מעיני המבוגרים.

מטבע הדברים, מתלווה לחופשות מסוג זה גם מגוון של תופעות סיכון ובהן שימוש באלכוהול, צריכת סמים, התנהגויות מיניות לא בריאות, ונדליזם ועוד.

הפרויקט, שיוקם סמוך למגרש החניה של 'הרוב רוי', הוא חלק מתוכנית בין-משרדית למניעת מצבי סיכון ואיתור בני נוער במתחמי הבילוי בחופש הגדול. את הפרוייקט מרכזים אנשי התכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון, בהובלת משרד העבודה הרווחה והשרותים החברתיים.

המתחם יפעל בשעות הלילה החל משעה 20.00 ועד לשעות הקטנות של הלילה. הוא יופעל ע"י צוות מדריכים ועובדים סוציאליים, אשר יקיימו מרחב מוגן שמסוגל להפחית את מצבי הסיכון שאליהם חשופים בני נוער.  

המתחם החדש במורד הירדן מצטרף לשישה מתחמים ותיקים יותר הפועלים בארץ בחופש הגדול: בחוף לבנון, בחוף השיקמים בטבריה, בצפת, בת"א, בירושלים ובאילת.