תגידו מזל טוב. המועצה האזורית עמק הירדן, בשיתוף עם בית גבריאל, שמחה לבשר על פתיחתו של סינמטק בית גבריאל בבית יד לבנים. בכך נהפוך למועצה האזורית הראשונה בישראל שבתחומה פועל סינמטק. מדובר בתוספת משמעותית למיגוון הסרטים שניתן לראות כיום באולמות של בית גבריאל.

לאחרונה הושקעו מאמצים רבים, על מנת להתאים את אולם 'יד לבנים' כמתחם קולנוע נוסף. נרכשה מערכת הקרנה מתקדמת ובוצעו כל ההתאמות הנדרשות.

בשלב ראשון, יפעל הסינמטק בימי שלישי וישולבו בו בעיקר הקרנות של סרטים דוקומנטריים לקהל בוגר. לאחר תקופת הרצה - תורחב הפעילות למועדים נוספים. על הפרק לעתיד לבוא: פסטיבלי סרטי איכות, לילה לבן של סרטים בנושאים שונים, הרצאות עומק בתחום הקולנוע, התרבות והאמנות ועוד.

מערכת ההקרנה החדישה תשמש גם את הצרכים של מרכז עידן, האולפן למחול והאולפן למוזיקה ותאפשר, מעתה, להעשיר את הפעילויות במקום באמצעות סרטי קולנוע.

רכישת הכרטיסים תתבצע באתר האינטרנט של בית גבריאל, בקופות בית גבריאל ובבית יד לבנים במועדי הקרנת הסרטים.

 

פעילות הסרטים תפורסם באתר של בית גבריאל, ביד לבנים ובפייסבוק.

אירוע הפתיחה הרשמי, במעמד ראש המועצה, יתקיים ביום שלישי ה-19 במרץ 2019 בשעה 17:00.

הסרט שיחנוך את אולם הסינמטק הוא "קינג ביבי". מדובר באחד הסרטים המרתקים והמקיפים שנעשו אי פעם על בנימין נתניהו. הסרט סוקר, בעזרת חומרים ארכיוניים מהופעותיו לאורך השנים, את עליית נתניהו לשלטון: החל בימים שבהם כיכב כמומחה לטרור בטלוויזיה האמריקאית, דרך התוודותו בשידור חי על פרשת הקלטת הלוהטת, ועד שהשיג שליטה מלאה ברשתות החברתיות והפסיק כמעט להעניק ראיונות לתקשורת הישראלית. לאחר הסרט תתקיים שיחה עם היוצר, דן שדור. למידע נוסף על הסרט ביבי קינג 

הכניסה לאירוע חופשית, אך מאחר שמספר המקומות מוגבל - יש להירשם מראש באתר בית גבריאל