בתאריך 25.02.19 אובחנה מחלת הכלבת בגופת כלב משוטט מהישוב גן נר. לפני לכידתו, הכלב היה במגע עם כלבים אחרים השייכים לתושבי הישוב. האירוע מעיד על חדירה חדשה של המחלה מכיוון ירדן.

המרחק בין גן נר ליישובי דרום המועצה האזורית עמק הירדן (אשדות יעקב איחוד, אשדות יעקב מאוחד, אפיקים, בית זרע, שער הגולן, מסדה, פוריה כפר עבודה, פוריה עילית ופוריה נווה עובד) הינו כ-35 ק"מ. תן או כלב חולה בכלבת יכול ללכת עשרות ק"מ ביום. זה אופייני למחלה. משום כך וגם בגלל קרבתם לגבול ירדן - הישובים הנ"ל חשופים במיוחד.

כל בעלי הכלבים המתגוררים באזור נדרשים:

            1. לבדוק אם כלביהם מחוסנים בתוקף נגד מחלת הכלבת (יש לחסן כל כלב פעם בשנה מגיל 3 חודשים).

            2. לחסן באופן מיידי את הכלבים הלא מחוסנים בתוקף אצל וטרינרים פרטיים או במחלקה הווטרינרית של המועצה (שעות קבלה: כל יום ג' בין 08:00 לבין 10:00). כלב שאינו מחוסן או שהחיסון שלו פג תוקף - בעליו ייקנסו בסכום של 1500 ₪. 

הקליקו למידע נוסף אודות אפשרויות לחסן את הכלב 

            3. יש למנוע את שוטטות הכלבים בכל האמצעים הנדרשים לכך. כלב משוטט עלול לחזור הביתה עם רוק של תן או כלב נגוע שתקף אותו על פרוותו (זה כבר קרה) ולכן לסכן את האנשים שיבואו איתו במגע.

הפיקוח על כלבים משוטטים יוגבר בימים הבאים; בעל כלב משוטט ייקנס בסכום של 500 ₪.

אין משמעות הדבר שיש להיכנס כעת לפניקה: הכלבת אינה עוברת דרך האוויר. מניעת התפשטותה אינה דבר מסובך: יש לקבל אחריות ולפעול על פי ההוראות שצויינו לעיל.