אנשי קשר 

מען למכתבים: מדור גיל רך מ.א. עמק הירדן 15132

יעדי המדור

הגיל הרך מהווה את נקודת המפגש הראשונה בין המשפחה והילד למערכת החינוך, הוא מהווה את הבסיס לקשר המבוסס על אמון ותקשורת טובה בין המשפחה למערכת החינוך. השנים הראשונות בחיי הילד קריטיות להתפתחותו בכל תחומי החיים- למידה, הבנה חברתית ,מוטוריקה גסה ועדינה והתפתחות רגשית ולכן המקצועיות של צוות המחנכות גדולה מאוד ובכך בעיקר עוסק המדור יחד עם המנהלות של המערכות ביישובי המועצה.
"תוכנית מעג"ן פועלת במועצה בכל הפעוטונים עד גיל שלוש – כבר שלוש שנים. זוהי תכנית התערבות מערכתית רב תחומית שנותנת תמיכה לצוות המחנכות עבור ילדים המתקשים בתפקודם במסגרות הגיל הרך. במסגרת התכנית ניתן מענה לצוות החינוכי, לילד ולהוריו. גני הילדים מלווים ע"י צוות של פסיכולוג, יועצת חינוכית ומדריכה פדגוגית בפיקוח משרד החינוך. מיד אחרי חגי תשרי התחילה לפעול בעמק "תכנית מעגן" זוהי תכנית התערבות מערכתית רב תחומית בתחומי ההתפתחות השונים, עבור ילדים המתקשים בתפקודם במסגרות החינוך בגיל הרך. במסגרת התוכנית ניתן מענה לילד, לצוות החינוכי ולהורים.

קורסים

  • השתלמות למנהלות הגיל הרך
  • תזונה ובריאות הילד בשיתוף עם משרד הבריאות.
  • תמיכה והעצמה למחנכות פעוטים.
  • השתלמות לסייעות גנים.
  • השתלמויות לגננות בניהול משרד החינוך.

קטע שכתב הורה

"בחיי המקצוע הזה מטורף. יותר קל להיות כורה פחם מאשר גננת. וביומיום הן רק שתיים. זה המקצוע הכי כייפי הקשה בעולם או המקצוע הכי קשה כייפי בעולם. מה שתבחרו. אתה מקבל אחריות על חיי אדם, חייב להיות מולטיטסקינג ברמה של טייס קרב, בעל סבלנות של שען חירש , סמכותיות של מג"ד בשריון, אמפתיה ויכולת הקשבה של כורסא ב"קשר משפחתי" , יציב רגשית, ועל הדרך להעביר תכנים חינוכיים לילדים שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו וגם יודע שהוא כזה ודורש התייחסות בהתאם. ברוך שלא עשני גננת. הורה מלווה ליום אחד זה מספיק."