תושבים יקרים,

"כה אמר ה' השמרו בנפשותיכם, ואל תשאו משא ביום השבת והבאתם בשערי ירושלים. ולא תוציאו משא מבתיכם ביום השבת, וכל מלאכה לא תעשו. וקדשתם את יום השבת כאשר ציוויתי את אבותיכם" (ירמיהו י"ז, כ"א-כ"ב).
תחום העירוב ובתי הכנסת בעמק הירדן הוא באחריותה של המועצה הדתית. בהכוונתו של הרב האזורי ותחת פיקוחו של יו"ר המועצה הדתית ר' ניסים אלקובי הי"ו הממונה על משמרת העירוב בעיר ומי שמקים בונה ומשפץ את בתי הכנסת בקיבוצים ובישובים בעמק הירדן וברכס הפוריות, המועצה הדתית פועלת ללא לאות לבצר כל העת את חומות העירוב בתחומי עמק הירדן ורכס הפוריות. במהלך השנה נערכים סיורים לאורך העירוב כדי שיעמוד בדרישות ובשיטות המחמירות ביותר.
אנו שמחים לספק לתושבי העיר שירותי דת ברמה הגבוהה ביותר. אם נתקלתם בתקלה או אפילו בחשש קל לפרצה בקו העירוב אנא עדכנו אותנו ללא דיחוי.

יש אפשרות לברר בכל בעייה או שאלה במשרדי המועצה בטלפון: 04/6757638

דברי הרב האזורי הרב שלמה דידי שליט"א

עירובין:הרב שלמה דידי

בשטח המועצה עמק הירדן, ישנם קיבוצים רבים שיש בהם עירוב ברמה של עירוב מהודר, מהסיבה הפשוטה שכל ישוב מוקף גדר בטחונית וכדי להכשירו לחלוטין צריך רק להשלים סגירת השערים.

בתי כנסת

זכינו שבתחום המועצה האזורית קיימים בתי כנסת רבים, חלקם ותיקים וחלקם נבנו והוקמו לאחרונה, בשיתוף משרד הדתות ובהשתדלות מסורה של יו"ר המועצה הדתית רבי ניסים אלקובי הי"ו.

ומכוון שכך זוכים ילדי עמק הירדן לקיים עלייה לתורה והנחת תפילין בבית הכנסת.

וכפי שאמרו חכמים : בן שלוש עשרה למצוות (פרקי אבות ה')

מן התורה אין האדם חייב במצוות ואינו נענש על עבירות שעשה עד שהוא נעשה איש, וכל המצוות שחייב בהן הנער קודם שנעשה לאיש – חלות על האבא, שהתורה חייבה אותו לחנך את בנו למצוות.

במוסדות החינוך של ישובי העמק ישנן הכנות לבר/בת המצווה בכיתות המתאימות ובבתי הכנסת מתקיימת עליה לתורה בשיתוף המשפחות, המועצה הדתית האזורית מספקת ערכת בר מצוה לכל תלמיד.