משרד הביטחון ומשרד העבודה מציעים לכם: שוברים לרכישת מקצוע

הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים, באמצעות משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, מפעילות תכנית חדשה להשתלבות בעבודה, ע"י הענקת שוברים לקבלת הכשרה מקצועית (חלק מהתהליך יבוצע באמצעות חברת מגע"ר). השובר מאפשר לחיילים משוחררים ומסיימי שירות לאומי-אזרחי לקבל מימון חלקי ללימודים במגוון קורסים, במוסדות לימוד המוכרים על ידי משרדי הממשלה השונים.

 מטרת השובר – לסייע במימון ההכשרה לצורך רכישת מקצוע והשתלבות מוצלחת בשוק העבודה. לאחר ההשתלבות בעבודה בתחום הנלמד ניתן לקבל גם מענק השמה.​

 

אילו קורסים ניתן ללמוד?

בתכנית השוברים קיים מגוון של קורסים העומדים בקריטריונים הבאים לנוחות מסיימי השירות:

משך הקורס אינו עולה על 12 חודשים

הקורס מכוון תעסוקה ובסיומו המשתתף מקבל תעודת גמר

הקורס מתקיים במסגרת לימודי בוקר, אחר צהריים או ערב ומוכר לפיקדון על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים או על ידי משרדי הממשלה השונים. 

רשימת הקורסים מתעדכנת מידי פעם וניתן למצוא אותה באתר של היחידה להכוונת חיילים משוחררים- למעבר לאתר לחץ כאן

זכאים: חיילים משוחררים ומסיימי שירות לאומי-אזרחי מסיימי שירות, שאינם עובדים או שעובדים בעבודה בלתי מקצועית ושלא השתתפו בקורס להכשרה מקצועית במימון משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים / הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים במהלך 3 השנים האחרונות ואינם מקבלים סיוע למימון הקורס המבוקש על ידי משרד ממשלתי אחר (מלבד פיקדון הניתן על ידי הקרן והיחידה להכוונת לחיילים משוחררים).

חשוב לשים לב– על הצעיר להתחיל את הלימודים במהלך 5 השנים שחלפו מיום השחרור.

צעיר בעל הכשרה מקצועית שונה מזו המבקש (לימודים תעודה, עובד בעבודה מקצועית או לימודים לתואר) יש לפרט מדוע מבקש סיוע במימון הלימודים ובקשתו תדון בוועדה.

מימון עד 70% מגובה מקסימלי של 9,000 ₪ (אם הקורס עולה יותר, המימון הוא מסכום של 9,000 ₪). הלימודים מתאפשרים בכל מקום שמפוקח ע"י משרד התמ"ת. 

ההחזר הכספי נכנס לפיקדון – אפשר לשלם בכל דרך שרוצים.

אישורים נדרשים:

נספח ב' – למילוי ע"י המועמד רק 2 סעיפים ראשונים. - להורדה לחץ כאן

נספח ב'1 – למילוי ע"י המועמד - להורדת הקובץ לחץ כאן

נספח ב'2 – למילוי ע"י המוסד האקדמי - להורדת הקובץ לחץ כאן

שלוש הצעות מחיר ממוסדות שונים (נא לשים לב שהמוסדות מפוקחים ע"י משרד התמ"ת). על הצעיר ללמוד בקורס הטוב ביותר מבחינת מחיר ומשך הקורס. במידה ונבחר ללמוד במוסד שהינו בעל ההצעה הנמוכה ביותר יש לפרט מדוע (קירבה למקום מגורים וכו')

אישור פיקוח של משרד התמ"ת בתוקף במוסד שאותו בחר ללמוד.

 

הגשת כל האישורים סרוקים – כל נספח בנפרד, למייל: [email protected]

משך אישור הבקשה – כשבועיים