אנשי קשר

צבי לבנון
מנהל היחידה הטיפולית
052-3132165
שירה דוד
מזכירת תחנה ליעוץ
04-6751207
 

התחנה לטיפול, יעוץ ואבחון פועלת כשירות של המועצה האזורית עמק הירדן. התחנה פתוחה לכל הפונים, הן מיישובי המועצה והן מכל מקום אחר.
התחנה הוקמה ב-1977 על מנת להעניק סיוע רגשי לילדים, נוער ומבוגרים. בתחנה אנשי מקצועות טיפוליים מדיסציפלינות שונות ובעלי גישות מגוונות, זאת על מנת להתאים אופן התערבות מסוים לבעיות ומצוקות שונות.

התחנה מציעה טיפול נפשי במגוון של אתגרים בבריאות הנפש. צוות התחנה בעל נסיון קליני עשיר ומגוון יעמוד לשרותכם בכל אתגר התפתחותי אישי , זוגי או משפחתי איתו אתם מתמודדים.

בנוסף התחנה לטיפול, יעוץ ואבחון בעמק הירדן בעלת הכרה ממשרד הבריאות ומהווה מוקד משיכה לאנשי מקצוע להתמחות קלינית ולהסמכה להדרכה . כל אלו יוצרים מחויבות להתמקצעות לעדכניות של צוות התחנה.

התחנה רואה את יעודה העיקרי בפיתוח שירותים בתחומים של טיפולים נפשיים, אבחונים, ייעוץ מניעתי, הדרכות והתערבויות במערכות שונות. בכך רואים עובדי התחנה תרומה חשובה לפיתוח וקידום הפרט והקהילות באזור.

איך מגיעים? התחנה ממוקמת צמוד לכביש 90 (צמח-אשדות יעקב). פונים מזרחה בככר של צומת ארלוזורוב (צומת הפנייה אל הקיבוצים שער הגולן ומסדה).

טלפון: 04-6751207  פקס: 04-6751220

דוא"ל: [email protected]

מערך הטיפולים

החל מהשנה, מציעה התחנה קשת רחבה של שירותים חדשים. בנוסף, הוקמה בתחנה, בשיתוף עם המחלקה לשירותים חברתיים במועצה, יחידה של "נתיבים להורות" וכן ניתן מענה יחודי לסטודנטים הלומדים במכללת כנרת.

טיפול פסיכולוגי שיקומי 

הפסיכולוגיה השיקומית היא גישה טיפולית, אבחונית ותיאורטית לעבודה עם אנשים ובני משפחה שמתמודדים עם נכויות ומחלות פיזיות, נפשיות, התפתחותיות, חברתיות, משברי חיים וחוויות של אובדן וטראומה בכל שלבי החיים.

 
טיפול פסיכולוגי ממוקד תעסוקה ומקצוע

מדובר בתהליך התפתחותי-פסיכולוגי מעמיק שמאפשר שינוי במימוש הפוטנציאל, בהתנהלות ובהגשמה העצמית בקריירה, ומיועד לאנשים עם חסמים מורכבים, כאלה הרוצים לעשות שינוי עמוק בקריירה שלהם ולהתמודד עם בעיות וקשיים הקשורים לקריירה כגון: ביטחון עצמי, התמודדות עם הפרעות קשב וכו'.

 
הדרכת הורים בגישת שיקום הסמכות ההורית של חיים עומר

שיקום הסמכות ההורית של חיים עומר מציעה דרך בונה, בלתי אלימה וערכית להתמודדות תקיפה וסמכותית עם קשיים התנהגותיים ואי קבלת גבולות וסמכות של ילדים, הורים. הורים המפעילים את עקרונות הגישה, יוכלו לא רק לשקם את סמכותם אלא גם להגדיל את נוכחותם ההורית והאנושית בביתם ובמשפחתם.

 
טיפול בהורות בגישת דרור אורן ואסתר כהן

טיפול דינמי בהורים ובהורות הוא מודל ייחודי בעבודה טיפולית עם הורים. המודל מתמקד בהורה כמטופל ובהורותו. טיפול בהורים ובהורות שם את ההורים כמושא הטיפול. לפני כעשור פותח הטיפול הדינמי בהורים הפונה לאדם ההורה עצמו, בהוויה ובזהות כהורה (אורן, 2011).

 
גישות טיפול ממוקדות וקצרות מועד לטיפול בחרדות ובכלל,- CBT וביו-פידבק

טיפול פסיכולוגי קצר מועד וממוקד ואפקטיבי במרבית המקרים להתמודדות עם חרדות ודכאון נקודתי שאינו קליני, ששמה לה למטרה לפתור בעיות של "כאן ועכשיו". הנחת העבודה שבבסיס הטיפול היא שחשיבה יוצרת הרגשה והרגשה יוצרת התנהגות. לפי גישת טיפול זו חשיבה לקויה, שלילית או אסונית מעוררת את החרדות ומפתחת התנהגויות הימנעות. "הטיפול הקוגניטיבי ההתנהגותי פועל במגוון דרכים בשאיפה ליצור שינוי קוגניטיבי – שינוי בחשיבה ובמערכת האמונות של המטופל על מנת להביא לשינוי רגשי והתנהגותי מתמיד" (עפ"י גי. ס. באק 2014)

 
טיפול ייחודי לילדים עם קשיים במיומנויות חברתיות  

מפגש שישולב טיפול פרטני וקבוצתי, תוך שימוש באמצעים אומנותיים כנתיב לביטוי רגשי ותקשורת בין-אישית.  כל ילד/ה ילווה ע"י סטודנט/ית קבוע/ה בתוך הקבוצה לאורך כל התקופה. מסגרת העבודה בקבוצה תכלול חלקים של טיפול קבוצתי וחלקים שבהם תתקיים עבודה פרטנית בפורמט של 'סטודיו פתוח'. התהליך ילווה ע"י מטפלת בכירה בתחום הטיפול באומנות מצוות התחנה ומכללת תל-חי אשר תהיה נוכחת במפגש ותלווה את הקבוצה לאורך כל הדרך.

 
יעוץ ארגוני לקהילות ומערכות חינוך

בתחנה ידע וניסיון רב בייעוץ ארגוני וליווי למערכות חינוך ולעדות חינוך יישוביות וכן בתחום הקהילתי ביעוץ להנהלות קהילה ועדות ובעלי תפקידים בקהילה הקיבוצית והמושבית.

 
התערבות במצבי חרום ואסון 

התחנה בשילוב עם המחלקה לשירותים חברתיים הקימה צוות משותף להתערבות במצבי חרום ואסון בישובים אשר יהווה משאב סיוע זמין ומידי לצוותי החרום היישוביים בהתאם לצורך, באירועי חרום ואסון.

 
היחידה ל"נתיבים להורות"

מדובר בפרויקט משותף לתחנה ולמחלקה לשירותים חברתיים במימון משרד הרווח המיועד לילדים בגיל הרך והכולל טיפול ממוקד וקצר מועד בילדים, הדרכות הורים וטיפול דיאדי (משותף הורה-ילד).

 
מענה ייחודי לסטודנטים במכללת כנרת

בעקבות פניות רבות במהלך השנה ממכללת כנרת אנו פותחים השנה מסלול מיוחד עבור סטודנטים הזקוקים לתמיכה רגשית ולטיפול קליני במחיר מוזל שיאפשר לסטודנטים לפנות לטיפול סביב הקשיים הרגשיים והתפקודיים העולים במהלך הלימודים. הפנייה נעשית דרך העו"סית של המכללה או ישירות לתחנה.