המחלה הארורה לא הצליחה להכניע את אהבת החיים ומעיין היצירה של נינה בן משה

חברת דגניה א' חלתה לפני שלוש שנים ב-ALS - אך היא כותבת, יוצרת ומפיצה בקרב חבריה את ספר השירים שיוכל לדבר בשמה


 

ביום חמישי ה-30 במאי, יתקיים אירוע ספורטיבי בעל חשיבות יוצאת דופן: עמותת 'ישראלס' מזמינה את הציבור למירוץ החברים ה-8 למען חולי ALS שיתקיים ביום חמישי החל בשעה 18:00 ברמת השרון. 

האירוע כולל מירוץ עממי בעל שני מקצים: 2 או 4.2 ק"מ, בהליכה או בריצה והפנינג חווייתי למבוגרים וילדים. המירוץ נועד להגביר את המודעות לעובדה שחולי ה ALS נאבקים כנגד מחלה שמתקדמת עד לשיתוקם המוחלט כאשר, נכון להיום, אין תרופה המסוגלת לבלום את התקדמותה עד לסוף המר.

המעוניינים בכך – מוזמנים לתרום כל סכום למען החולים, גם אם אינם משתתפים במירוץ לחצו כאן כדי לתרום.

נינה בן משה, בת חברת דגניה א', חלתה לפני שלוש שנים ב-ALS והיא מבקש להעביר את סיפורה, כדי לעודד את אלה ביניכם המתבלטים – להירשם למירוץ, לתרום סכום כסף כלשהו ולשתף את חבריכם בסיפרה, כדי לעודד התגייסות של ציבור רחב ככל הניתן למען מי שחלו.

 
"אני נינה בן משה, בת וחברת דגניה א', בת 81 (לפני שחליתי הרגשתי כמון בת 43), נשואה ליונתן בן משה. יש לנו 4 ילדים ו-8 נכדים. אני פנסיונרית. בעברי עסקתי בבימוי והוראת קולנוע, תיאטרון ומוזיקה, וכן ניהלתי את בית האבות של דגניה. לפני 3 שנים התחילו הפרעות בדיבור ואובחנתי עם ALS בולברי.

 

על ההתמודדות
מספר חודשים לאחר האבחון, התחלתי לכתוב מאקמות (יצירה סטירית בחרוזים) כדי לתקשר, ליצור וגם כדי שלא יחשבו שאני מטומטמת. במפתיע הן שפעו ממני בכמויות והעניקו לי את חדוות היצירה. אני מחלקת לחברים ומפרסמת בעלון דגניה.  חוברת שירים בחרוזים.

למזלי הגדול המחלה הבולברית שלי עסוקה בינתיים עם הבליעה והנשימה, ועד כה לא פגעה ברגליים ובשאר הגוף, ואני מטיילת עם חברות כל שבוע אל נפלאות הטבע.
אני מפחדת לכתוב את זה, אבל בחודשים האחרונים המחלה כנראה עשתה סיבוב פרסה, ובמקום להיחלש אני מתחזקת.

תודות
אני אמנם לא בת דודה של ליצמן, אך חתני הוא רופא בכיר בבלינסון ושם קיבלתי אבחנה מהירה וטיפול מטובי הרופאים
יש לי חברות נאמנות שעוזרות מעל ומעבר. כמו כן, זכיתי בחברה מופלאה - רזיה טבת, שמלווה אותי ו"מדברת במקומי" .
תודה גדולה לצוות המסור של עמותת ישראלס ולחברי החולים המספרים, מתייעצים ועוזרים זה לזה.

 

דף התרמה של נינה בן משה למירוץ החברים ה-8 למען חולי ALS שמיועד לגיוס רצים ותורמים