זוגות צעירים הפגינו כנגד החלטת רמ"י בנוגע למגרשים לבנייה בהאון

רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) החליטה להוציא למכרז "לכל המרבה במחיר" - 287 מגרשים לבנייה עצמית בישוב הקהילתי שמתוכנן לקום בהאון * הצעירים תקפו את החלטה מספר 5098 של רמ"י: "זו החלטה שקוברת את העתיד שלנו ושל ילדינו. איך נוכל להגיע אי פעם לבית משלנו?"


 

עשרות זוגות צעירים מאזור סובב כנרת הפגינו השבוע (יום ד' 23.6.21) בצומת צמח, במחאה על החלטת רשות מקרקעי ישראל להוציא למכרז "לכל המרבה במחיר" - 287 מגרשים לבנייה עצמית בישוב הקהילתי שמתוכנן לקום בהאון. הצעירים תקפו את החלטה מספר 5098 של רמ"י (12.5.2021) וכינו אותה "החלטה שקוברת את העתיד שלנו ושל ילדינו. איך נוכל להגיע אי פעם לבית משלנו, כאשר אפילו את המגרשים בפריפריה הצפונית מפקירים לשוק של כרישי הנדל"ן?".

ההפגנה התקיימה בצומת צמח בעמק הירדן ובמהלכה צעדו אמהות ואבות כשהם דוחפים עגלות שבהן ישבו ילדיהם הקטנים. "אנחנו רוצים שכולם יראו אותנו ואת הילדים שלנו ויבינו שרשות מקרקעי ישראל יורקת לנו בפרצוף".

קבוצת הצעירים הציגו במכשירי הסלולארי שלהם קטע מנאומו של ראש הממשלה הנכנס בנט שאמר בשבוע שעבר בנאומו בכנסת: "מה שקרה לזוגות צעירים בישראל... משרתים בצבא, עושים מילואים, משלמים מיסים – אין להם שום סיכוי לבנות לבית". בכוונתם של הזוגות שמחו היום לכתוב לראש הממשלה בנט, לבקש ממנו שיעמוד מאחורי דבריו בנאום השבעתו לראשות הממשלה ושיתערב כדי למנוע מהמגרשים שמיועדים לבנייה קהילתית להפוך לכפר נופש של עשירים ובעלי הון.

לצפיה בנאום ההשבעה המלא של ראש הממשלה נפתלי בנט - לחצו כאן [ההתייחסות לנושא הדיור ב-31:10 על ציר הזמן בסרטון]

אושר נעוס, אחד ממובילי המחאה, אמר: "אנחנו נאבקים כאן בשמם של זוגות צעירים רבים. אני מצפה מהמדינה שתהפוך לאלתר את ההחלטה ותחזור בה מהכוונה לעשות פה מסחרה על חשבונם של זוגות צעירים, שעושים מעשה ציוני והולכים לגור בפרפריה הצפונית. אני בכלל לא בטוח שאני אהיה זה שיזכה במגרש בהגרלה. ועדיין – אנחנו נילחם ולא נוותר. רמ"י יורק בפרצופם של צעירות וצעירים שחולמים לבנות לעצמם בית. לא בשפיים, לא ברמת אביב. אנחנו מתחננים שיתנו חתיכת אדמה במרחק של שעתיים נסיעה מתל אביב!" 

ראש המועצה האזורית עמק הירדן, עידן גרינבאום, הגיע כדי להביע את תמיכתו במאבקם והבהיר, שהמועצה שבראשה הוא עומד לא תוותר ולא תאפשר להוציא לפועל את המהלך שאותו הגדיר "אנטי ערכי, אנטי התיישבותי ואנטי ציוני". גרינבאום הוסיף כי החלטת רמ"י היא פשיטת רגל ואסור שהיא תתממש. "ערכים של טיפוח הפריפריה והדאגה לזוגות הצעירים כבר לא עומדים יותר לנגד עיניהם. רק הכסף משמעותי עבור מי שקיבלו את ההחלטה האומללה הזו".